Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  
eAlbania - Forumi i eShqipërisë

 

 Edukimi: LUFTIMI

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin


Posts : 32
Reputacioni : 0
Join date : 2013-07-20

Edukimi: LUFTIMI Empty
PostSubject: Edukimi: LUFTIMI   Edukimi: LUFTIMI EmptySun Jul 21, 2013 2:22 pm

Edukimi: LUFTIMI 800px-10

Guida per Modulin Ushtarak - Forumi eShqiptar

Suksese ne Beteje!

Divizionet

Ne beteja luftohet duke u bazuar ne divizione.

Keto jane 4 Divizionet:
Divizioni 1 - Lojtar mbrojtes kombit levelet 1-24
Divizioni 2 - Lojtar Ushtar levelet 25-29
Divizioni 3 - Forcat Speciale levelet 30-36
Divizioni 4 - Tankistet level 37+

Pra, neser je ne levelin 26, mund te luftosh vetem per divizionin 2!


Last edited by Admin on Thu Aug 01, 2013 2:29 pm; edited 4 times in total
Back to top Go down
https://ealbania.albanianforum.net
Admin
Admin
Admin


Posts : 32
Reputacioni : 0
Join date : 2013-07-20

Edukimi: LUFTIMI Empty
PostSubject: Re: Edukimi: LUFTIMI   Edukimi: LUFTIMI EmptySun Jul 28, 2013 4:22 pm

Si fitohen betejat

Secili divizion lufton derisa te kete arrritur 1800 pike dominuese(domination points)

Ka nje sistem te baraspeshuar te pikeve i aplikuar ne menyre qe te gjitha divizionet te jene relevante ne beteja.

Piket e Kampanjes(Campaign Points)1
Rojet Kombetare(div1) 2
Ushtaret(div2) 3
Forcat Speciale(div3) 4
Tankistet (div 4) 5
Back to top Go down
https://ealbania.albanianforum.net
Admin
Admin
Admin


Posts : 32
Reputacioni : 0
Join date : 2013-07-20

Edukimi: LUFTIMI Empty
PostSubject: Re: Edukimi: LUFTIMI   Edukimi: LUFTIMI EmptySun Jul 28, 2013 4:45 pm

Cfare ndodh pastaj?

Nese nje divizion arrine 1800 pike dominuese brenda 90 minutash(1:30min), beteja tjeter fillon vetem pasi te gjitha divizionet tjera te ken arritur 1800 pike gjithashtu. Keshtu te gjitha betejat e divizioneve do te fillojne ne kohe te njejte.

Nje shem:
Edukimi: LUFTIMI Screen20

Pas cdo beteje te fituar nga nje divizion piket do te shtohen tek totali i pikeve te ekspedites(campaign).

Shembull: Pas betejes se pare nese Shteti A fiton divizionin 1 dhe 3, Shteti B fiton divizionin 2 dhe 4

Rezultati i pergjithshem do te ishte:
Shteti A = 12 pike dominuese  Shteti B = 10 pike dominuese
(sipas pikeve dominuese per divizion te caktuar)

Ju natyrisht luftoni per Shqiperine si dhe vendet mike dhe aleate te eShqiperise.
Back to top Go down
https://ealbania.albanianforum.net
Admin
Admin
Admin


Posts : 32
Reputacioni : 0
Join date : 2013-07-20

Edukimi: LUFTIMI Empty
PostSubject: Re: Edukimi: LUFTIMI   Edukimi: LUFTIMI EmptySun Jul 28, 2013 4:51 pm

Sa mund te zgjate kjo?

Nje ekspedite(campaign) mund te zgjate deri ne 15 beteja.
Qe nje shtet te fitoje nje ekspedite i duhet te mbledh se paku 83 pike.(Kjo eshte pjesa me e madhe e pikeve qe mund te fitohen ne 15 beteja, ne te gjitha 4 divizionet)


Ekspedita perfundon kur njeri nga shtetet arrin 83 pike, edhe nese i merr keto pike ne me pak se 15 beteja.
Back to top Go down
https://ealbania.albanianforum.net
Admin
Admin
Admin


Posts : 32
Reputacioni : 0
Join date : 2013-07-20

Edukimi: LUFTIMI Empty
PostSubject: Re: Edukimi: LUFTIMI   Edukimi: LUFTIMI EmptySun Jul 28, 2013 4:58 pm

Shperblimet e Luftes!

Hero i Betejes BH(Battle Hero)

Ne fund te cdo beteje, medalja e heroit te betejes i jepet qytetarit qe ka shkaktuar demin me te madh ne ane te e Shtetit A dhe ne anen e Shtetit B, ne te gjitha divizonet veq e veq.

1. Roja Kombetare(Div1) shperblehet me 2 gold per BH
2. Ushtari(Div2) shperblehet me 3 gold per BH
3. Forca Speciale(Div3) shperblehet me 4 gold per BH
4. Tankisti(Div4) shperblehet me 5 gold per BH

Edukimi: LUFTIMI Screen21
Back to top Go down
https://ealbania.albanianforum.net
Admin
Admin
Admin


Posts : 32
Reputacioni : 0
Join date : 2013-07-20

Edukimi: LUFTIMI Empty
PostSubject: Re: Edukimi: LUFTIMI   Edukimi: LUFTIMI EmptySun Jul 28, 2013 5:31 pm

Vrasjet!

Duke klikuar nje here buttonin Lufto(Fight) mund ta kryesh nje vrasje. Sidoqofte, energjia(health) do te konsumohet varesisht se sa goditje(hits) te nevojiten ne menyre qe ta vrasesh armikun dhe ne baze te kesaj do te besh dem(damages) dhe do te fitosh pike ranku(Rank Points) dhe pike eksperience(exp-experience points).
Nese ke me pak energji(health) se qe nevojitet per ta mposhtur nje armik, do te mbesesh ne 0 energji(health), nuk mund te shtosh energji shtese duke ngrene ushqim(food) tek shiriti i energjise(Energy Bar). Mirpo pas 6 minutash prap do te kesh mundesine te rikuperosh 10 energji(health) duke u bazuar ne mekanizmat e eRepublik qe cdo 6min te lejon rikuperimin e energjise per 10 duke konsumuar ushqim. Githashtu nje menyre tjeter pa pritur kohen ne rikuperim te energjise eshte duke shfrytezuar Pakete Energjie(Bars) qe te rikuperon 100 energji pa konsumuar ushqim.

Edukimi: LUFTIMI Screen22


Last edited by Admin on Mon Jul 29, 2013 11:00 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
https://ealbania.albanianforum.net
Admin
Admin
Admin


Posts : 32
Reputacioni : 0
Join date : 2013-07-20

Edukimi: LUFTIMI Empty
PostSubject: Re: Edukimi: LUFTIMI   Edukimi: LUFTIMI EmptySun Jul 28, 2013 5:40 pm

Cka do te thote e gjithe kjo?

1. Pa qene ne divizionin e tankisteve(div 4), nuk duhet te punosh per vete ne kompanite tua.

2. Qellimi eshte qe te shtosh level sa me ngadale qe eshte e mundur. Nuk duhesh te ngritesh ne level perpara se forca(str) jote te garanton dite me te mira ne ato levele.
Ruaje goldin dhe perdore ne Vendet e Stervitjes(TG-training grounds)

3. Ne vend qe te punojne per vete, lojtaret e rinje duhet te bashkohen ne njesi ushtarake(MU) qe ofron ndihma(supplies). Puna ne kompanite tua nuk ja vlen. Pagesa me ulte tek nje punedhenes i nje njesie ushtarake duke qene i ndihmuar me pas nga ajo njesi me ushqim(food) dhe arme(weapons) eshte nje vendim me i mire financiar.
Back to top Go down
https://ealbania.albanianforum.net
Admin
Admin
Admin


Posts : 32
Reputacioni : 0
Join date : 2013-07-20

Edukimi: LUFTIMI Empty
PostSubject: Re: Edukimi: LUFTIMI   Edukimi: LUFTIMI EmptySun Jul 28, 2013 5:46 pm

Keshilla te nevojshme

Te gjithe lojtaret e 3 divizioneve me te ulta(div1-3) duhet qe luftimet e tyre ti perdorin ne beteja te nevojshme.

Percjelli Urdherat Ditore(Daily Orders) te shtetit.

Ndjekja e medaljeve te heroit te betejes BH, medaljeve Patriot i Vertet(TP-true patriot) dhe medaljeve per Mercenare(Mercenary Medal) zgjeron demin(damages) qe shkaktoni dhe i shkakton lojtarit ngritje ne level ne shkalle me te larte.

Nese nje beteje shihet se eshte e humbur, ruaje energjine per betejen tjeter!
Back to top Go down
https://ealbania.albanianforum.net
Admin
Admin
Admin


Posts : 32
Reputacioni : 0
Join date : 2013-07-20

Edukimi: LUFTIMI Empty
PostSubject: Re: Edukimi: LUFTIMI   Edukimi: LUFTIMI EmptyMon Jul 29, 2013 10:56 am

Pse te mos luftosh?

Tre divizionet me te ulta (Div1-3) me luften e tyre mund te marrin gjithesej gjashte (6) pike ekspedite(campaign points), ne anen tjeter divizioni me i larte (div4) ka vlere vetem 5 pike ekspedite.
Fitorja ne divizionet me te ulta eshte esenciale ne fitimin e ekspedites. Duke u ngritur ngadale ne level fitoni forcen e nevojshme dhe jepni demin(damage) e duhur per divizionin tend.
Shumica e shteteve te medha kan demin kryesor te koncentruar ne Divizionin e Tankisteve(D4), keshtu duke ndenjur ne divizon me te ulte ju jepni dem per shtetin tuaj kur eshte me se shumti e nevojshme per te fituar betejat.
Back to top Go down
https://ealbania.albanianforum.net
Admin
Admin
Admin


Posts : 32
Reputacioni : 0
Join date : 2013-07-20

Edukimi: LUFTIMI Empty
PostSubject: Re: Edukimi: LUFTIMI   Edukimi: LUFTIMI EmptyMon Jul 29, 2013 10:58 am

Fund

Tani jeni ne rruge per tu bere Titan i vertet!!

Per me shume informata, vizito wiki pages!
Back to top Go down
https://ealbania.albanianforum.net
Sponsored content

Edukimi: LUFTIMI Empty
PostSubject: Re: Edukimi: LUFTIMI   Edukimi: LUFTIMI Empty

Back to top Go down
 
Edukimi: LUFTIMI
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Edukimi: EKONOMIA
» Edukimi: POLITIKA

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Mirë se Vini! :: Ndihmë dhe Tutoriale-
Jump to: