Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  
eAlbania - Forumi i eShqipërisë

 

 Guerrilla Fight - Ndertimi i Ushtarit tënd

Go down 
AuthorMessage
cLaw

cLaw


Posts : 210
Reputacioni : 0
Join date : 2013-07-21
Age : 28
Location : Republic Of Kosova

Guerrilla Fight - Ndertimi i Ushtarit tënd Empty
PostSubject: Guerrilla Fight - Ndertimi i Ushtarit tënd   Guerrilla Fight - Ndertimi i Ushtarit tënd EmptySun Jul 21, 2013 2:46 pm

:cowboy:GUERRILLA FIGHT - Ndertimi i Ushtarit tend:

Qellimi i kesaj teme eshte tu tregohet njerzve se si te ndertohet ushtari juaj ne menyre efektive.

Shembull: Nese je armatosur rende, me nje snajper, duke gjuajtur nga nje distance e larget, sigurisht do te daleshhuq shume.

Ketu i keni disa shembuj bazik per te cilet kam njohuri dhe do te ndihmojne ty se si do te deshirosh te luftosh dhe ndertosh ushtarin tend:

Shleperi: Ushtar i armatosur rende.
Pajisjet: Helmeta(helmet), Kevlari(Panciri),Qizme(Boots).
Armet e zgjedhura: Llovaqka(Shotguns), Granata dore(Grenades).
Distanca: Afer(Close).
Strategjia: Nuk do te hargjoja kohe duke iu shmangur(dodging) zjarrit te armikut me kete bishe llovaqken. Afrohu dhe ZJARR, ZJARR, ZJARR!
Kercenim: Vetetimat dhe Shleperat tjere.

Vetetima: Ushtar i armatosur mesatarisht.
Pajisjet: Helmeta, Qizmet.
Armet e zgjedhura: Pushka ER15 Storm ose M3R Storm Precision (ER15 Storm Rifle&M3R Storm Precision Rifle), Pistole(Pistol).
Distanca: Mesatare, Afer.
Strategjia: Nje mix i zjarrit dhe shmangies ne distance mesatare ose te afert duhet te jete strategjia kryesore e jotja qe ta mundesh kundershtarin.
Kercenim: Vetetimat e tjere dhe Snajperet.

Snajper: Ushtar i armatosur lehte.
Pajisjet: Helmet.
Armet e zgjedhura: Snajperke(Sniper Rifle).
Distanca: Larg.
Strategjia: Leviz sa me larg kundershtarit qe eshte e mundur. Gjuaj nga distanca. Largesia mes teje dhe kundershtarit punon ne menyre te mrekullueshme si shmangie.
Kercenim: Shliperet, Vetetimat, dhe Snajperet e tjere.

***

Shenim Personal: Jam i ri ne kete format, sikurse ju shimica. Por nga eksperienca e kaluar nga ne lojra tjera first person shooter besoj qe shume gjera i keni te qarta dhe demin qe ato bejne.

Une vera re se shansi juaj per sukses vendoset nga lloji i pajisjeve qe bart dhe se si i perdor ato ne duel.

Akoma, kjo gje eshte e re per ne. Ne jemi pioner kur vie deri te ky sistem. Keshtu qe une i rekomandoj SHUME secilit te eksperimentoj me kete sistem(perdori keshillat e mia pak). Ndaje eksperiencen me ne ashtu qe edhe ne te jemi te forte ne fushen e dyluftimit.  

Nese kam harruar diqka me njoftoni. Do ta permirsoj menjeher.
Back to top Go down
 
Guerrilla Fight - Ndertimi i Ushtarit tënd
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Mirë se Vini! :: Ndihmë dhe Tutoriale-
Jump to: